2017/09/25 - دوشنبه 3 مهر 1396
نمایش خبر
درهای قلب تاریخی تهران به روی گردشگران باز است
ایجاد شده توسط : adminnews در 03/14/2017 11:10:51 ق.ظ

شهردار منطقه 12 تهران ضمن دعوت از گردشگران و پایتخت نشینان برای بازدید از این منطقه گفت: درهای قلب تاریخی تهران به روی تمامی گردشگران داخلی و خارجی و پایتخت نشیان برای بازدید از جاذبه های تاریخی باز است.


به گزارش «تهران سما» به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 12 تهران ؛ عابد ملکی با بیان این مطلب افزود:  با توجه به قرار گرفتن 177 اثر از 500 اثر ثبت شده سازمان میراث فرهنگی در این منطقه ؛ سال 96 برنامه های متنوعی در قالب برگزاری تورهای گردشگری برای میهمانان تهران در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به اختصاص 9 رینگ گردشگری ویژه منطقه 12 در ایام نوروز ادامه داد: این تورها به صورت اختصاصی تنها در این منطقه تاریخی به عنوان فلب طهران برگزار می شود و گردشگران می توانند با تماس با سامانه 137 از زمان حرکت و مسیرهای گردشگری به صورت روزانه باخبر شده و در مسیرهایی که علاقه مند به بازدید هستند ؛ ثبت نام کنند.
شهردار منطقه 12 با اشاره به هماهنگی های انجام شده با مراکز دیدنی مانند موزه ها ، خانه های تاریخی و گردشگری بیان کرد: امسال با برنامه ریزی منسجم ، هماهنگی های لازم جهت کاهش قیمت مبلغ ورودی این مراکز جهت رفاه حال گردشگران انجام شده تا مردم راحت تر و با هزینه کمتری ازاین مراکز بازدید کنند. 
وی با اشاره به راه اندازی رینگ گردشگری سبز در قلب تاریخی تهران یادآور شد: به غیر از برگزاری تورهای گردشگری پیاده و سواره ، دو رینگ گردشگری با دوچرخه ، تحت عنوان رینگ گردشگری سبز نیز در این منطقه تدارک دیده شده است که علاقه مندان می توانند در معابر سنگ فرش شده  ، در قالب گروه های 15 نفره با یک لیدر ، به وسیله دوچرخه ، از جاذبه های این محدوده بازدید کنند. 
به گفته ملکی؛ تورهای گردشگری قلب تاریخی تهران در قالب 3 مسیر سواره ، 4 مسیر پیاده و 2 مسیر سبز  و در مجموع 9 مسیر گردشگری  درمنطقه 12 اجرا خواهد شد که ازاین تعداد دو تور به صورت یک روزه و 7 تور نیز به صورت نیم روزه برگزار و مبدا تمامی این تورها از میدان امام خمینی (ره) خواهد بود. 
وی با اشاره به برگزاری 4 پردیس گردشگری در منطقه 12 تاکید کرد: پردیس گردشگری خیایان سی تیر در قالب خیابان غذا و هنر فعالیت خود را از روز اول فرودین تا سیزدهم ادامه خواهد داد ، دراین پردیس ، هم برنامه های هنری برگزار می شود و هم با برپایی رستوران ها و کافی شاپ های خیابانی ، گردشگران می توانند ضمن بازدید از این خیابان تاریخی ، از این امکانات و برنامه ها بهره ببرند.
 شهردار منطقه 12 با اشاره به ادامه فعالیت پردیس گردشگری خیابان باب همایون گفت: این پردیس نیز ضمن عرضه صنایع دستی و گردشگری؛ فرهنگ های نورزوی اقوام مختلف ایران را نشان خواهد داد.
وی همچنین به راه اندازی پردیس گردشگری در خیابان صف اشاره کرد و افزود: در این پردیس نیز که از هم اکنون فعالیت خود را آغار کرده ، با عرضه محصولات غذایی ، لحظات خوشی برای شهروندان و گردشگران ایجاد می شود.
عابد ملکی با اشاره به راه اندازی پردیس در کاروانسرای خانات ادامه داد: این پردیس تحت عنوان گل و بلبل و موسیقی اقوام خواهد بود.
شهردار منطقه 12 در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به برگزاری برنامه های فرهنگی و هنری در سایر محله های این منطقه بیان کرد: در نوروز 96 ، همچنین ویژه برنامه ی فیتیله ها تحت عنوان«گل آمد، بهار آمد» دربوستان زندگی محله هرندی از پنجم تا دهم فروردین برگزار و از سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش خواهد شد.
وی با اشاره به ویژه برنامه های منطقه 12 به مناسبت دوازده فروردین ، روز جمهوری اسلامی ایران یادآور شد: در روز یازدهم فروردین به مناسبت روز جمهوری اسلامی ، در میدان مشق(باغ ملی) ویژه برنامه ای از صبح تا اذان مغرب برگزار خواهد شد که در نوبت صبح ، این ویژه برنامه مختص به کودکان و با حضور عمو پوررنگ خواهد بود و بعدازظهر نیز یک جنگ ویژه به همراه بزرگترین کنسرت روباز پایتخت در این میدان تاریخی با حضور یکی از هنرمندان برجسته موسیقی اجرا خواهد شد.


print
rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر