2017/09/20 - چهارشنبه 29 شهريور 1396
نمایش خبر
بازرس قانون کار باید به عنوان ضابط قضایی در ایمنی پلاسکو ورود می کرد
ایجاد شده توسط : adminnews در 04/18/2017 01:22:40 ب.ظ

رئیس کمیته عمران و حمل و نقل شورای شهر گفت :کارشناسان بر این باور هستند که شهرداری 80 درصد مسیولیت را انجام داده و وظیفه اصلی بر عهده بازرس قانون کار بوده که باید به عنوان ضابط قضایی به پلاسکو ورود می کرد.


اقبال شاکری  در گفت و گو با خبرنگار «تهران سما» با ارایه 14 قانون مرتبط با حادثه پلاسکو که تنها یکی از قوانین آن شهرداری را مخاطب قرار داده اظهار کرد:بند 14 ماده 55 قانون وظیفه شهرداری را مشخص کرده که البته 80 درصد از کارشناسان موافق هستند که شهرداری وظیفه خود را انجام.داده و بقیه سازمان ها و ارگان ها هیچ اقدامی انجام نداده اند.


وی ادامه داد: مهمترین قانون در این خصوص قانون کار است که بازرس قانون کار باید به عنوان ضابط قضایی ورود می کرد، از سوی دیگر مصوبه 92 هییت وزیران بوده که باید گزارش آتش نشانی را مبنای کار بازرس قانون کار انجام می داد که حتی بازرس قانون کار نیاز به بازرسی ندارد اما این دو اقدام مهم اتفاق نیفتاد.


عضو پارلمان شهری تاکید کرد:از زمان اعلام آیین نامه اجرایی مبحث مقررات ملی ساختمان که بازرسی مهمترین رکن آن در این ساختمان محسوب می شود متاسفانه بازرسی انجام نشد و 4 سال از گذشت این قانون بدون استفاده باقی ماند.


شاکری با اشاره به وظایف اولویت بندی شده قانون در ساختمان پلاسکو بیان کرد:بازرس قانون کار به عنوان ضابط قضایی در اولویت اول محسوب می شود چرا که براساس گزارش دولت نیمی از آن ها کار گاه محسوب می شود که اگر قانون کار نیمی از آن را انجام می داد باقی ایمن سازی ها هم انجام می گرفت و متاسفانه هیچکدام از پتانسیل های قانونی که در کشور وجود دارد استفاده نشده است و اینطور برآورد شده که به غیر از آتش نشانی هیچ کس کاری انجام نداده است.


عضو شورای شهر گفت:آتش نشانی تنها سازمانی است که خود جوش ورود کرده است.


عضو کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر ادامه داد:شهرداری براساس وظایف تعریف شده 20 بار اخطار داده و اقدام دیگری نمی توانست انجام دهد، شهرداری تنها برای معابر عمومی ورود می کند و در ملک شخصی نمی تواند اقدامی انجام دهد.


شاکری تاکید کرد:متاسفانه پلاسکو از دست رفت و باید از قانون وزارت کار برای دیگر ساختمان های کشور استفاده کرد تا شاهد این حوادث نباشیمprint
rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر