2017/09/20 - چهارشنبه 29 شهريور 1396
نمایش خبر
شناسایی سه باغ برای تبدیل به فضای سبز/ ساماندهی خیابان قزوین و دوراهی قپان با ساخت زیرگذر
ایجاد شده توسط : adminnews در 04/19/2017 02:33:52 ب.ظ

شهردار منطقه 10با اشاره به اینکه در 10 سال اخیر اتفاقات بسیاری در این منطقه رخ داده است، گفت: در حال حاضر نیز برای افزایش سرانه فضای سبز منطقه سه باغ در محلات منطقه شناسایی شده که با تملک این باغ ها به افزایش سرانه فضای سبز کمک خواهد شد. 


به گزارش خبرنگار «تهران سما» عباس بابازاده در نشست خبری امروز صبح چهارشنبه 30 فروردین با اشاره به اینکه سال گذشته سه باغ شناسایی شد یک باغ با عنوان باغ نظر در خیابان رنجبر به وسعت 6 هزار متر مربع و هزینه 10 میلیارد تومان تملک شده که در سال جاری به بوستان منطقه‌ای تبدیل می شود، اظهار داشت: با ساخت این بوستان تعداد بوستان‌های این منطقه به عدد 29 می‌رسد.

به گفته وی به زودی سه ایستگاه مترو در منطقه افتتاح می شود. دو ایستگاه ظرف هفته‌های آینده و ایستگاه بزرگ بریانک که در دستور کار قرار دارد در مرحله بعدی به اتمام می رسد. 

شهردار منطقه 10 با اشاره به اینکه در 10 سال اخیر اتفاقات بسیاری در این منطقه رخ داده است، تصریح کرد: احداث 6 مجموعه ورزشی بزرگ و توسعه فضای سبز از جمله این اتفاقات هستند.
بابازاده با اشاره به اینکه منطقه 10 کوچکترین منطقه شهر تهران است اما بافت جمعیتی فشرده‌ای دارد به شکلی که با وسعت 800 هکتار جمعیتی حدود 320 هزار نفر در 10 ‌محله این منطقه ساکن هستند، عنوان کرد: با توجه به اینکه برای استفاده از پارکینگ در منطقه مشکلات زیادی داریم باید استفاده از پارکینگ های مکانیزه را فرهنگ سازی کنیم.
وی ادامه داد: در حال حاضر در سه نقطه از منطقه از این پارکینگ‌ها استفاده شده که با استقبال خوب شهروندان مواجه شده‌ایم. در همین راستا دو نقطه دیگر نیز با مشارکت شهروندان در شرف صدور پروانه برای احداث پارکینگ‌های طبقاتی هستیم که بی‌تردید کمک موثری به حل مشکلات پارکینگی منطقه 10 خواهد داشت. هر یک از این دو پارکینگ ظرفیت پارک 400 خودرو را دارا هستند.
شهردار منطقه 10 با اشاره به اینکه برای افزایش سرانه فضای سبز منطقه سه باغ در محلات منطقه شناسایی شده که به زودی یکی از آنها که تملک آن به پایان رسیده به بوستان تبدیل می شود، افزود: بوستان های کوچکی همچون بریانک، هاشمی و هفت چنار نیز در منطقه احداث شده اند.
بابازاده احداث 46 چشمه سرویس بهداشتی در نقاط مختلف منطقه را از دیگر اقدامات خدمات شهری عنوان کرد و گفت: اجرای 12 هزار متر مربع نقاشی دیواری نیز انجام شده است. به طور حتم اجرای نقاشی‌های دیواری نیز با هدف رضایتمندی بیشتر مردم در سطح محلات منطقه 10 ادامه دارد.
وی تاکید کرد: همانند سال گذشته که دو جشنواره ورزشی برگزار و با استقبال خوب شهروندان مواجه شد امسال نیز برگزاری جشنواره‌ ورزشی ادامه پیدا می کند. موزه حق‌شناس در سال گذشته مرمت شد و در نوروز امسال نیز میزبان حدود 8 هزار نفر بود. همچنین 16 ایستگاه ورزشی برای آقایان و 30 ایستگاه ورزشی برای بانوان جهت برقراری ورزش صبحگاهی با عنوان ایستگاه‌های تندرستی در سطح بوستان‌های منطقه فعال است.
به گفته شهردار منطقه 10 در مدارسی که امکان ساخت مسجد وجود داشت این کار در دستور کار قرار گرفت تا در طول روز دانش‌آموزان از این مساجد استفاده کنند و بعدازظهرها نیز مورد استفاده اهالی محل قرار گیرد. در حال حاضر یک مسجد در یکی از مدارس به بهره‌برداری رسیده است.
بابازاده در خصوص بافت فرسوده و با اشاره به 60 درصد از بافت فرسوده منطقه، تصریح کرد: ارایه بسته‌های تشویقی برای بازسازی بافت فرسوده استقبال خوبی از جانب شهروندان داشته است. در حالی که در سال‌های گذشته شهروندان رغبت کمتری برای تجمیع داشتند اما با تشویق و تبلیغات انجام شده و ورود مناسب سازندگان در سال گذشته شاهد استقبال خوبی برای ورود به موضوع تجمیع در بازسازی بافت‌های فرسوده بودیم.
وی با اشاره به صفر شدن عوارض متفرقه در بافت های فرسوده تاکید کرد:در حال حاضر ساخت و ساز در این بافت هیچ عوارض متفرقه‌ای ندارد. در سال گذشته 11 هزارو 722 پروانه ساخت و ساز صادر شد که از این میان 7 هزارو 87 پروانه در بافت فرسوده بوده است. در حقیقت متوسط پلاک‌های تجمیعی 2.5 پلاک بوده که از همین محل 9 هکتار از منطقه با تجمیع‌های انجام شده آزاد شد. در طی انجام این نوسازی‌ها 7.5 میلیارد تومان تخفیف در حوزه بافت‌های فرسوده به شهروندان داده شده است.
شهردار منطقه 10 با اشاره به اینکه متاسفاه کارخانه زمزم برنامه ای برای خروج از منطقه ندارد، افزود: اخطارهای زیست محیطی که به این کارخانه داده شده به طور کامل رعایت شده اند و در حال حاضر از نظر محیط زیستی ضرری برای منطقه ندارد. اما می‌توان در آینده برای بهره‌گیری از فضای این واحد تولیدی در حوزه فضای سبز اقدام مناسبی انجام داد.
بابازاده در تشریح فعالیت‌های سال جاری این منطقه به ساماندهی مسیر خیابان قزوین و دوراهی قپان عنوان کرد: ساماندهی این مسیر که مرز منطقه 10 و 17 است با پیشنهاد منطقه به صورت بخشی زیرگذر و استفاده از روگذرها انجام می شود. سه ایستگاه مترو واقع در منطقه 10 نیز به زودی افتتاح می شود. به شکلی که دو ایستگاه ظرف هفته‌های آینده و ایستگاه بزرگ بریانک که در دستور کار قرار دارد در مرحله بعدی به اتمام می رسد.
وی با اشاره به اینکه ساخت ساختمان پلیس راهور منطقه که وضعیت مناسبی نداشت در سال 96 به اتمام می رسد، گفت: یک بازار میوه و تره‌بار برای محله سلسبیل جنوبی در دست احداث است. در حال حاضر 1500 متر زمین در این محله تملک و برای ساخت میدان میوه و تره‌بار تحویل سازمان مدیریت میوه و تره‌بار شهر تهران شده است.
شهردار منطقه 10 مناسب‌سازی بوستان‌های منطقه برای معلولین و کم‌توانان را به عنوان یکی دیگر از اقدامات شهرداری این منطقه در سال جاری دانست و افزود: برای اسکان‌های کارگری در نواحی یک و دو، دو اسکان کارگری در حال ساخت است که در حال حاضر 50 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.
وی ادامه داد: در سطح منطقه 25 نقطه در بن‌بست قرار دارد که بازگشایی آنها در سال 96 در دستور کار قرار گرفته است. مجموعه ورزشی شهید فرجی متعلق به اداره کل تربیت بدنی استان نیز به صورت نیمه‌کاره رها شده بود که با مذاکرات انجام شده مقرر شده با مشارکت شهرداری این مجموعه تا قبل از تابستان تجمیع شود. ساخت دو زمین چمن مصنوعی نیز در سطح محلات منطقه در دستور کار قرار گرفته است.

شهردار منطقه 10 در بخش دیگری از سخنانش به برنامه های سال 96 پرداخت و گفت : با همکاری معاونت حمل ونقل شهرداری تهران طرح ساماندهی خیابان قزوین ، دوراهی قپون را با ساخت زیرگذر در دستور کار قراردادیم .

بابازاده ادامه داد: همچنین در اینده ای نزدیک سه ایستگاه متروی امام خمینی – نواب، نواب – کمیل و ایستگاه بزرگ بریانک در منطقه به بهره برداری می رسد.

به گفته وی به تازگی 1500متر زمین توسط شهرداری تهران در خیابان رودکی تملک شده و برای تبدیل به میدان میوه تره بار تحویل سازمان مذکور شده است .

شهردار منطقه 10 انتقال ساختمان اسکان کارگری نواب بنا به درخواست شهروندان را ازدیگر برنامه های امسال معرفی و خاطرنشان کرد و گفت :قرار است تا کارگران مستقر در این اسکان کارگری به دونقطه دیگر منتقل شوند و خیابان مذکور در نواب به سوله بحران تبدیل شود .


print
rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر