2017/09/22 - جمعه 31 شهريور 1396
نمایش خبر
آموزش نگهداری و پرورش گیاهان آپارتمانی به دانش آموزان منطقه21
ایجاد شده توسط : adminnews در 04/20/2017 10:33:58 ب.ظ

معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه 21 از برگزاری مستمر کارگاه های آموزشی نگهداری و پرورش گیاهان آپارتمانی در دبستان های منتخب نواحی سه گانه این منطقه با هدف فرهنگ سازی در زمینه حفظ و نگهداری فضای سبز خبر داد.


به گزارش «تهران سما» به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 21، محمد بیدشکی معاون خدمات شهری و محیط زیست این منطقه با اعلام خبر فوق گفت: این کارگاه های آموزشی به همت مرکز تحقیقات، آموزش و مشاوره فضای سبز معاونت خدمات شهری و محیط زیست منطقه 21 در مدارس منتخب سطح نواحی سه گانه این منطقه با هدف ارائه ی آموزش های لازم در راستای حفظ محیط زیست و نگهداری و پرورش گیاهان آپارتمانی توسط آموزشگران مرکز تحقیقات، آموزش و مشاوره فضای سبز این منطقه به منظور اشاعه فرهنگ صیانت از گیاهان و فضای سبز برگزار شده است.
بیدشکی با اشاره به اهمیت ویژه ی آموزش های حضوری در یادگیری قوانین و نهادینه سازی فرهنگ صیانت ار محیط زیست و فضای سبز در میان دانش آموزان افزود: کودکان دبستانی در سنین اوج یادگیری هستند و به عنوان آینده سازان این مرز و بوم و حافظان عرصه خدادادی منابع طبیعی می توانند نقش به سزایی در حفظ و نگهداری منابع طبیعی و فضای سبز پیرامونی خود داشته باشند.
بنا بر این گزارش، در این کارگاه های آموزشی مباحثی چون نگهداری و پرورش گیاهان آپارتمانی، پرورش کاکتوس و گیاهان گوشتی ، بررسی علل و عوامل تخریب فضای سبز و گیاه پالایی (معرفی گیاهان پالاینده) برای دانش اموزان مطرح شده است.
لازم به ذکر است، در پایان هریک از این کارگاه های آموزشی آزمون ارزشیابی از مباحث مطرح شده طی هر دوره از دانش آموزان به عمل آمد.
print
rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر